Tydzień Bibliotek dobiegł końca.

21. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek dobiegł końca. Był wypełniony warszatatami, literackimi spotkaniami oraz wyjazdami, sposród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Ósmego maja, w Dzień Bibliotekarza, zaprosiliśmy na Kawę z Bibliotekarzem, wsród książek i bardzo kameralnie. Był także wyjazd grupowy:  do Teatru Żelaznego w Katowicach, na sztukę Facet na telefon.

Cały tydzień w naszych Bibliotekach odbywały się warsztaty dla dzieci i młodzieży:  w Babicach dzieci robiły książkę dotykowo-fakturową, w Grojcu łączyły literaturę z budowaniem z klocków LEGO.

Były też spotkania z ciekawymi ludźmi: w Grojcu i Rajsku odbyły się spotkania autorskie z Ewą Stadtmuller, pisarką oraz Łukaszem Zabdyrem, rysownikiem. Brały w nich udział dzieci ze szkół podstawowych.

We Włosienicy natomiast na spotkanie do Biblioteki przybyli członkowie stowarzyszenia Uniwersytet Każdego Wieku. Czytali wiersze Wisławy Szymborskiej oraz poezję pisaną przez członków stowarzyszenia.

Tydzień Bibliotek zwieńczyły warszaty robienia makramy, prowadzone przez Natalię Świerczyńską, właścicelkę Pracowni Natalis.

Tagi

GALERIA