Międzygminny Konkurs Pięknego Czytania rozstrzygnięty.

Siedemnasta edycja Międzygminnego Konkursu Pięknego Czytania 16 listopada została rozstrzygnięta. Dwadzieścia czworo uczestników z trzech, sąsiadujących ze sobą, gmin stanęło w szranki na sali widowiskowej Domu Ludowego w Grojcu.

Tegoroczną lekturą była książka Katarzyny Wasilkowskiej  Już, już...Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych Gminy Oświęcim, Gminy Przeciszów i Gminy Osiek, którzy zaprezentowali czytanie na naprawdę wysokim poziomie.

Jury konkursowe w składzie: Jadwiga Szczerbowska -Dyrektor OKSiR Gminy Oświęcim, Alina Kwarciak -Dyrektor MDK w Oświęcimiu oraz Danuta Żemła- kierownik Działu Udostępniania Zbiorów MBP w Oświęcimiu wybrało spośród wszystkich uczestników pięciu najlepszych.

Mistrzem Czytania 2023 został Antoni Krawczyk ze szkoły w Przeciszowie Podlesiu, drugie miejsce przypadło Zuzannie Kołakowskiej z Zaborza oraz Aleksandrze Nowak z Osieka, a na trzecim miejscu uplasowali się Karol Mocała z Harmęż oraz Ewa Tobiczyk z Osieka. Nagrody wręczył Wójt Gminy Oświęcim, Mirosław Smolarek, gratulując dzieciom wspaniałych umiejętności, które kiedyś na pewno zaprocentują.

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki i dyplomy za udział w Konkursie.

Po konkursie przyszła kolej na spotkanie z autorką książki konkursowej, Katarzyną Wasilkowską, która dojechała do nas spod Warszawy. Na spotkaniu poruszane były ważne tematy, które pojawiły się w książce Już, już..., czytanej na konkursie. Książka ta zdobyła główna nagrodę w Ogólnopolskiej Nagrodzie Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego w 2022 roku, czyli w oświęcimskim Koziołku. Dzieci chętnie zadawały pytania i słuchały tego, co Katarzyna Wasilkowska ma im do powiedzenia.

Siedemnasty Konkurs Pięknego Czytania zakończony. Na następna edycję musimy poczekać cały rok.

 

Fot. Edyta Krzyścin

Tagi

GALERIA